E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Gledis Nano bën lëvizjen e rëndësishme, pak ditë pasi mori detyrën

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, pak ditë pasi ka marrë detyrën, ka filluar takimet me drejtuesit në Tiranë dhe rrethe. Nano ka zhvilluar sot një takim me drejtorin e Policisë së Tiranës, Rebani Jaupi. Në fokus të diskutimit ka qënë goditja e grupeve kriminale. Në takim kanë marrë pjesë edhe drejtues të sektorëve të ndryshëm.

Të njëjtat burime bëjnë me dije se i pranishëm në takim ka qenë edhe Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, ku mësohet se është diskutuar mbi të rinjtë që kanë mbaruar Akademinë e Sigurisë.

Pritet që të rinjtë të angazhohen në strukturat e sigurisë dhe të rendit, kjo me qëllim për të motivuar në karrierë efektivët e rinj. Ky takim vjen dy ditë përpara afatit 100 ditor të vendosur që kryeministri Edi Rama kishte vënë për riorganizimin e Policisë së Shtetit dhe vendosur prioritete të qarta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...