E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
13 C
Tirana

I përmend mikeshën e burrit, e ftuara i lutet Arditit të ndërpresë emisionin

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Covid-19: Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend

Kurba e Covid-19, ka shënuar sërish një rritje të frikshme në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 832 persona...

Vilsoni, një djalë nga Kavaja është bërë pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare, ku i ka bërë një surprizë gruas dhe djalit të tij.

Vilsoni është emigrant në Greqi dhe ka 2 vite që nuk e ka takuar familjen e tij, dhe për këtë gjë ai vjen t’i premtojnë gruas e djalit që nuk do largohet më në asnjë vend pa ta.

Vilsoni: Po vij nga Greqia, për t’i bërë një surprizë djalit dhe nuses.

Ardit Gjebrea: Çfarë pune bën atje?

Vilsoni: Punë, bujqësi. Unë kam qenë pa letra.

Ardit Gjebrea: Si e ka emrin nusja dhe djali?

Vilsoni: Merita dhe Hysen, ia kam vënë emrin e babait i cili ka humbur jetën nga një sëmundje e pashërueshme. Kam qenë 8 vjeç dhe të humbësh babain në moshë aq të vogël, duhet të përballesha unë me çdo gjë. Ishim 4 fëmijë, dy çuna, dy goca dhe mami e kështu vazhdoi jeta me vështirësi dhe vuajtje.

Ardit Gjebrea: Si u njohe me Meritën?

VilsoniPërmes Facebook, por njiheshim dhe më përpara, ishim në një rreth miqësie.

Ardit Gjebrea: Si e priti Merita ikjen tënde në Greqi?

Vilsoni: Me shumë vështirësi dhe vuajtje të madhe.

Ardit Gjebrea: Një herë në sa kohë vije ti në Shqipëri?

Vilsoni: Vija rrija 5-6 muaj, ikja prapë. Herën e fundit kam ndejtur dy vite pa ardhur në Shqipëri. Kam ardhur sepse dua të jem pranë familjes gjithmonë.

Ardit Gjebrea: Ti ke ardhur me një qëllim që të mos ndahesh kurrë nga familja?

Vilsoni: Po, dua të jemi të bashkuar gjithmonë.

Ardit GjebreaPse e more këtë vendim?

Vilsoni: Gruaja humbi babain, njësoj si babai im nga një sëmundje e pashërueshme. Ajo e përballoi shumë keq dhe unë nuk isha pranë saj.

Ardit Gjebrea: E di gruaja që ke ardhur këtu?

Vilsoni: Mund të ketë dyshuar sepse telefonin e kam pasur të fikur. Djalit ka dy vite që nuk ia kam ndjerë akoma aromën. I kam blerë një makinë sepse çmendet fare pas tyre. Kur flas në telefon djali mërzitet, shpesh herë nuk më flet, largohet.

Merita së bashku me djalin u bënë pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty” dhe në fillim u shpreh se nuk ka asnjë ide kush mund të ketë ardhur. Kur Ardit Gjebrea bëri shaka me të dhe i tha se ka ardhur një mikeshë e burrit tënd, ajo u frikësua, u mërzit dhe iu lut atij që të ndërpriste emisionin.

Lexo edhe :   Shokët e ushtrisë shpërthejnë në lot kur kuptojnë se komandanti ka humbur jetën
Lexo edhe :   Babai i blen arushin që kishte kërkuar kur ishte 6 vjeç, vajza shpërthen në lot

Vilsoni i kishte blerë dhe një makinë djalit të tij 5 vjeç. Ai shkoi të përqafonte gruan e tij dhe i premtoi që nuk do i linte më asnjë moment vetëm, dhe nga sot ata do të ishin një famije e bashkuar përjetë. /tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Britania do nisë vaksinimin javën e ardhshme, Interpoli lëshon alarmin global

Britania u bë vendi i parë në botë që zyrtarizoi vaksinën kundër koronavirusit, që pritet të nisë të mërkurën e javës që vjen. Zyrtarët...

Hetimet e SPAK/ Ish-drejtori i burgut 313 akuzohet për korrupsion

SPAK ka përfunduar hetimet për procedimin penal të Eduard Strugaj, ish drejtor i burgut 313-të dhe të pandehurve të tjerë. I pandehuri Eduard Strugaj,...

‘Bashkë do ia dalim’, Kosova me masa kufizuese për festat e fundvitit

Shifrat në rritje të infektimeve të reja, ka detyruar autoritetet në Kosovë të ndërmarrin masa të reja. Duke analizuar situatën e ku nuk ka patur...

32 vite në skenë/Altin Shira: Shqiptarët dikur ishin më dorëlëshuar

Altin Shira, me plot 32 vite në skenë, vijon të jetë i kërkuar nga publiku. Si një artist me shumë vite karrierë, Altin Shira...

Kina e zgjeron sfidën ndaj Perëndimit, po synon që të ‘pushtojë’ hënën

Nga: Pierre Haski “Internazionale” Sfida midis fuqive të mëdha, nuk është e kufizuar vetëm në planetin tonë. Në rast se në të shkuarën hapësira ishte...