E hënë, 18 Tetor, 2021
13.5 C
Tirana

I hoqën patentën, djali i Berishës ‘sfidon’ policinë (FOTO)

Policia i hoqi patentën djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berishës, pasi e kapi duke udhëtuar me shpejtësi pranë një qëndre tregtare.

Sot ai ka ngacmuar ndjekësit, ndërsa ka publikuar foto duke bërë xhiro me makinë, në shoqërinë e partneres së tij, Armina Mevlanit. Siç duket, drejtimin e makinës ia ka besuar bukuroshes, e ndërsa bashkëngjitur fotove të shpërndara në Facebook ai ka shkruar: “Patenta” e re.

Pak ditë më parë, u raportua se djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berishës, i është hequr leja e drejtimit të makinës për shkak se po udhëtonte me shpejtësi.

Me anë të një reagimi, ai ka kërkuar ndjesë, pasi shpejtësia është një rrezik për jetën e të gjithëve, teksa thekson se në asnjë moment nuk ka kundërshtuar policinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...