E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Humbja ndaj Bolognas/ Shuhet shpresa e Interit për titullin kampion

Është luajtur ditën e sotme ndeshja Inter-Bologna, ku kjo e fundit ka fituar me rezultatin 2-1.

Lukaku kaloi Interin në avantazh në minutën e 22 ndërsa tek minuta e 62-të, Interi fitoi edhe një 11-metërsh, por Martinez gaboi.

Ishte Juwara ai që barazoi rezultatin në minutën e 74-t, ndërsa në minutën e 80 Interi kapitulloi totalisht, kur Barrow shënoi golin e avantazhit.

Humbja e Interit u cilësua si dramatike, pasi mund të ketë shuar përgjithmonë shpresat për titullin kampion këtë sezon.

Pas kësaj humbjeje, Interi mbetet 11 pikë larg vendit të parë, në të cilin ndodhet Juventusi. Por jo vetëm kaq, pasi Interi tashmë rrezikon të humbasë edhe vendin e tretë.

Kjo pasi Atlanta që ndodhet në vendin e katërt, ka vetëm katër pikë më pak dhe mund çojë këtë diferencë në 1 pikë nëse do të fitojë ndeshjen e sotme ndaj Cagliarit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhi: Për 85% e shqiptarëve, zgjedhjet e 25 prillit janë të rëndësishme

Në studion e “Tempora” të Sonila Meços dhe nën komentin e Antonio Notto-s, shqiptarët po njihen me rezultatet e sondazhit të parë të RTV...

Skandal/ Pacienti shkon të shërohet në Covid 1 por vdes dhe grabitet në spital

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni Stop në...

Artan Hoxha thirrje SPAK-ut: Jepi drejtim dosjes së ekzekutimit të Artan Santos

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posaçme (SPAK) që të zbardhë ekzekutimin e Artan Santos, drejtuesin e bankës Credins, të...

Dëgjohen dy shpërthime të fuqishme në Lezhë

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën dhe Shëngjinin mbrëmjen e sotme, me një diferencë kohore prej 1 minuti nga njëra-tjetra. Shpërthimi i parë është...

Aleksei Navalni, një rival serioz apo opozitar i “kontrolluar” nga Putin

Aleksei Navalni është opozitari më guximtar në Rusi, që i kundërvihet regjimit autokratik të Vladimir Putinit. Juristi 44-vjeçar ka mbi 4 milion ndjekës në...