E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Humbi betejën me sëmundjen, ndahet nga jetra aktorja e famshme turke

Aktorja e njohur turke, Semra Dinçer, ka humbur betejën me kancerin në mushkëri në moshën 56-vjeçare. Dinçer u bë e njohur për publikun shqiptar me interpretimin e saj në serialin ‘Kuzey Güney’.

Ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktores kanë shprehur emra të shquar të botës së artit, fansa dhe miq. Në deklaratën e bërë nga Sindikata e Aktorëve thuhet: “Jemi të pikëlluar për humbjen e anëtares sonë, koleges sonë të nderuar Semra Dinçer. I urojmë durim të gjithë fansave të saj, veçanërisht familjes së saj. Jemi shumë të pikëlluar. Ngushëllimet tona”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Homazhe për Edi Luarasin/Kapexhiu: Nga qielli u shkëput ylli më i ndritshëm

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...