E diel, 9 Gusht, 2020
35 C
Tirana

Horoskopi, 18 qershor 2020

Më të lexuarat

Pronari i hotelit në Tushemisht nxjerr emrat e dy autorëve të atentateve

Pronari i hotel “Voloreka” në Pogradec, Jetmir Muçllari, ka dhënë emra konkretë se cilët beson ai se fshihen pas dy atentateve në hotelin e...

Pandemia në vend/ Pipero: E them me sinqeritet se jemi të lodhur

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero foli së fundmi për ngarkesën e madhe në spitalin e sëmundjeve infektive, si pasojë e koronavirusit. “E them me sinqeritet se...

Dy atentate në pak ditë në hotelin në Tushemisht, pamjet e kamerave nga atentati i parë

Pronari i hotelit në Tushemisht, Jetmir Muçllari, ku u regjistruan të shtëna me breshëri mëngjesin e sotëm, ka qenë në shënjestrën e një tjetër...

6 persona ndërrojnë jetë në Shqipëri! Ja sa raste të reja u regjistruan

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona në Shqipëri si pasojë e koronavirusit ndërsa...

Pandemia/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 124 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri ndërsa 4...

Ekzekutimi i 27-vjeçarit dyshohet të ketë qenë gjakmarrje, ja çfarë gjeti policia në vendngjarje

Zbardhen detaje të reja lidhur me ngjarjen e rëndë që u regjistrua sot në Vaun e Dejës, ku një 27-vjeçar u gjet i pajetë...

“Objektivi i atentatit ishte djali im”/ Flet pronari i hotelit në Tushemisht

Pronari i hotelit në Tushemisht, Jetmir Muçllari, që iu bë atentat me armë zjarri dy herë brenda javës, ka dhënë një prononcim për mediat. Ai...

Pandemia/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 135 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri ndërsa ka...

Pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri në vlerë qindra miliona euro....

“Fushata të shtrenjta për të hedhur dyshim”, mesazhi i fortë i Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim së fundmi ka përcjellë një mesazh të fortë përmes një postimi në rrjetin social Twitter. Kim shkruan se...

Dashi
Mundohuni të relaksoheni dhe thjesht pastroni mendjen tuaj nga gjërat negative sot. Kjo nuk ka të bëjë me injorimin e problemeve reale me të cilat mund të ballafaqoheni, ka të bëjë me të mësuarit se si të lini shqetësimin dhe të përqendroheni në gjëra më produktive, gjëra që mund t’i kontrolloni.

Demi
Miqtë tuaj janë dhuratat më të mëdha që i keni bërë vetes suaj. Ju i keni zgjedhur vetë ata që të jenë në jetën tuaj. Planifikoni udhëtimin tuaj të radhës me njerëz që sjellin energji pozitive tek ju. Mos harroni kohërat e mira që keni kaluar me ata.

Binjakët
Sfidat me të cilat po përballeni jo vetëm që shtojnë një sasi të caktuar stresi në jetën tuaj, por ato shkaktojnë disa zhgënjime në jetën sentimentale. Punoni pak më shumë për të ndarë jetën tuaj private nga jeta juaj profesionale dhe të gjitha tensionet do të zhduken si me magji.

Gaforrja
Tani për tani ju ndoshta nuk do të ndjeheni sinkron me miqtë ose bashkëpunëtorët tuaj, por kjo nuk do t’ju ndalojë të keni një ditë shumë të suksesshme. E tëra çfarë ju duhet të bëni është t’i jepni vetes pak kohë për të bërë gjithçka që duhet të bëni.

Luani
Do të jeni pjesë e një bisede shumë të sinqertë sot, por mund të dëgjoni të gjitha fjalët që dikush ka për ju si një formë kritik duke bërë që më pas t’i dilni vetes në mbrojtje. Kini kujdes që mos ta bëni këtë. Sa i përket jetës sentimentale, largoni emocionet e akumuluara prej kohësh duke folur hapur.

Virgjëresha

Ndryshimet reale po vijnë së shpejti në një nga marrëdhëniet tuaja më të vjetra. Dikush është më në fund i gatshëm të flasë dhe t’i bëjë gjërat siç duhet midis jush. Në aspektin profesional, parashikohen disa ndryshime domethënëse.

Lexo edhe :   Rikthehen shirat në mesditë, parashikimi i motit për ditën e sotme

Peshorja
Pavarësisht se çfarë marrëzie ndodh në rutinën tuaj të përditshme sot, ju do të shijoni ulje-ngritjet e saj. Ju keni një mënyrë të mrekullueshme për të parë anën e ndritshme të gjithçkaje. Sot do të keni mbështetjen e disa njerëzve të mahnitshëm dhe të fuqishëm.

Lexo edhe :   Parashikimi i motit, 9 gusht 2020

Akrepi
Ëndrrat e tua kanë qenë gjithmonë interesante, ngatërruese, por tani ato janë të rëndësishme. Këto vizione të natës mund t’ju japin një pasqyrë të vlefshme për atë që po ndodh në nënvetëdijen tuaj dhe të konfirmojnë disa dyshime që keni pasur për një person të caktuar.

Shigjetari
Keni më shumë liri në jetën tuaj shoqërore tani sesa kurrë më parë. A po e shfrytëzoni më shumë atë? Nëse jeni beqar, përfitoni nga aftësia juaj për të bërë gjithçka që dëshironi të bëni Zgjeroni horizontet tuaja. Nëse jeni në një lidhje, merrni partnerin tuaj për një udhëtim! Do të mësoni gjëra të reja.

Bricjapi
Sot mund të ju jepet një shans i mrekullueshëm për të zbuluar disa detaje të reja në lidhje me një person të cilin jeni përpjekur ta njihni më mirë! Këto detaje do të jenë edhe më interesante nga sa i keni menduar dhe të dy do të gjeni një terren të ri të përbashkët.

Ujori
Gjithçka ka të bëjë me këmbënguljen sot. Çfarëdo që të bëni, thjesht tregoni vendosmëri! Mos lejoni askënd që t’ju ndalojë për të shkuar në rrugën e duhur. Heqja dorë nuk ka qenë kurrë strategjia juaj për trajtimin e problemeve,

Peshqit
Duhet të kujdeseni për veten tuaj përpara se të kujdeseni për këdo tjetër, kështu që sigurohuni që të jeni të lumtur. Nëse jeni në një lidhje tani, mos e bëni jetën tuaj për këtë person tjetër. Ju duhet identiteti juaj. Dhe nëse nuk jeni në një lidhje tani, shfrytëzoni sa më shumë pavarësinë tuaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident i rëndë në Vlorë, ndërron jetë 25-vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur së fundmi në Vlorë. Raportohet se në aksin rrugor pranë fshatit Fushë-Dukat, shtetasi R. Sh., 25 vjeç, banues në...

Mbi 5 milion të infektuar në SHBA

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës numri i të rasteve të konfirmuara me koronavirus ka kaluar shifrën prej 5 milionë. Numri i vërtetë i infektimeve...

Juventusi i Andrea Pirlo-s/ Pritet revolucion, emergjencë në mesfushë

Largimi që le një shije të hidhur nga Champions League, mbyllja e derës për Maurizio Sarri dhe afrimi i një embleme të vërtetë. Shumë ndryshime...

Pandemia në Itali/ Publikohet bilanci i 24 orëve të fundit

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë publikuar bilancin e 24 orëve të fundit lidhur me pandeminë. Raportohet se në harkun kohor në fjalë, 2 persona ndërruan...

Si të ulim stresin gjatë pandemisë

Ndërkohë që vazhdon pandemia e COVID-19, izolimi i detyrueshëm, distancimi fizik dhe problemet e tjera janë duke lënë pasojat e tyre tek niveli i...