E diel, 12 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Horoskopi, 17 qershor 2020

Më të lexuarat

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Gazetari i njohur, Berat Buzhala njofton se babai i tij ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, gazetari tregon se babai i...

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

U fotografua në rrugë, reagon deputetja e infektuar

Deputetja e PDK në Kuvendin e Kosovës Eliza Hoxha e cila është infektuar nga COVID-19, së fundmi u fotografua në rrugë. Reagimet qenë të shumta,...

Shpërthejnë protestat në Greqi pas miratimit të ligjit në Kuvend

Në Greqi kanë janë regjistruar protesta të dhunshme, kundër ligjit që kufizon të drejtën për të protestuar që u miratua së fundmi në Parlament. Ky...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

Dashi
Përpiquni që fokusi juaj në të kaluarën të mos ju pengojë në realizimin e një detyre aktualisht. Përqendrohuni në të tashmen dhe shijojeni jetën. Shumë persona varen nga ju për momentin, ndaj bëni kujdes, sepse mund të vrisni pritshmëritë e tyre.

Demi
Mund të arrini një marrëveshje mjaft të rëndësishme në aspektin profesional, por njëkohësisht duhet të tregoheni të vëmendshëm. Mund t’i arrini qëllimet tuaja nëse bëni modifikime të lehta. Kjo do t’ju vinte në pozita mjaft të mira në kohën e duhur.

Binjakët
Do të jetë e vështirë të kuptoni arsyen pse dikush pranë jush ka ndryshuar në mënyrë radikale. Megjithatë, nuk duket se është përmirësuar. Mendohuni mirë para se t’i jepni një këshillë, pasi mund të mos e mirëpresë.

Gaforrja
Është mirë të ëndërroni për një ndryshim në jetën tuaj, por është e rëndësishme të veproni. Aktualisht po humbisni kohë dhe nuk po bëni asgjë në këtë drejtim. Është koha të mblidhni fuqitë dhe bëni gjithçka mundet për ta realizuar atë.

Luani
Ndodheni në një situatë mjaft emocionuese aktualisht në aspektin personal. Megjithatë, ndiheni ende të pasigurt teksa ju duhet të mësoni mjaft të reja. Ndaj tregohuni të duruar, pasi kjo mund të zgjasë më shumë seç e kishit menduar.

Virgjëresha

Kjo e mërkurë do t’ju duket një ditë e gjatë dhe e ngadaltë, por njëkohësisht edhe një ditë që do t’ju falë mjaft kohë. Do të zbuloni mënyra të reja për të riorganizuar gjërat tuaja. Sa i përket aspektit personal, ka gjasa që dikush të hyjë shumë shpejt në jetën tuaj.

Peshorja
Do të argëtoheni gjatë bisedave me miqtë këtë të mërkurë, por nuk përjashtohet as mundësia e një bisede të komplikuar. Mund të keni një përplasje kulturash me dikë që ka një background krejtësisht ndryshe. Duhet të kaloni më shumë kohë duke dëgjuar njëri-tjetrin.

Akrepi
Dikush që përgjithësisht ju nervozon ka gjasa t’ju bëjë të mendoni ndryshe. Ai mund të ketë ide mjaft radikale, por do të gjeni diçka aty që mund t’ju bëjë të shihni më qartë. Partneri/partnerja juaj mund t’ju bëjë të ndiheni mjaft të veçantë sot.

Shigjetari
Do të keni dëshirë të kryeni sa më shumë aktivitete sot. Ndryshimi i stilit do të jetë ide e mirë, por mos u largoni shumë nga rutina juaj e zakonshme. Mos harroni asnjëherë se kush jeni.

Bricjapi
Dikush që mund të jetë përpjekur gjatë gjithë kësaj kohe t’ju njohë më mirë, ka gjasa që sot t’ju thotë të vërtetën. Madje mund të viheni në pozitë të vështirë. Mos hezitoni të shprehni mendimin tuaj dhe tregohuni të sinqertë që në fillim.

Ujori
Të marrësh vendime që ndikojnë tek të tjerët do të jetë mjaft e vështirë. Ka gjasa të humbisni përqendrimin sot, kur dikush që ju pëlqen do t’ju kushtojë vëmendje. Sa i përket aspektit profesional, mësohuni që t’i kërkoni njerëzve t’i shpjegojnë edhe njëherë gjërat kur nuk i kuptoni.

Peshqit
Shmangni xhelozinë ndaj të tjerëve, pasi do t’ju bëjë të ndiheni të trishtuar. Mund të keni një rritje në përgjegjësi në aspektin profesional. Shmangni tejkalimin e shpenzimeve, pavarësisht tundimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Dielli do të lindë përsëri”/ Hashim Thaçi viziton varrin e Adem Jasharit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar varrin e Adem Jasharit, dy ditë para nisjes për në Hagë. “Jam sonte këtu në Prekaz për të...

Listat e hapura kërkojnë ndryshime në kushtetutë, sipas një eksperti ndërkombëtar

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama dhe Partia Demokratike, replikuan sërish sot në distancë pas deklarimit të djeshëm të kreut socialist për të mbështetur propozimin...

Japoni/ Dhjetëra viktima nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Ka shkuar në 63 numri i personave që kanë humbur jetën nga rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë. Sipas agjencisë së...

Armand Duka uron De Biasin për detyrën e re

Kreu i FSHF-së, Armando Duka, ka uruar ish-trajnerin e kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, për detyrën e re. Duka thotë së shpreson që De Biasi...

Kapshticë/ Policia greke nuk lejon asnjë makinë me targa shqiptare të kalojë kufirin

Të gjithë shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt Greqisë këtë fundjavë nuk do të lejohen. Sipas Abc News, pala greke në Kapshticë ka njoftuar se...