E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Harrojini ditët e nxehta, shkarkesa elektrike dhe breshër për sot

Si dita e shtunë dhe e dielë parashikohen të kenë mot kryesisht të kthjellët, por në relievet kodrinore dhe malore nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare, hera-herës deri të dendura.

Ditën e shtunë, vranësirat në relievet malore dhe ato kodrinore do të shoqërohen me reshje shiu afatshkurtër, por në formën e stuhive dhe rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike si dhe breshër.

Ekziston mundësia që në zona të caktuara, reshjet për këtë periudhë të shkurtër kohore të jenë në sasi të mëdha. Ndërsa sa i përket ditës së diel, reshjet do të jenë tepër të izoluara në relievet e larta malore.

Vija bregdetare do të jetë kryesisht e kthjellët dhe temperatura jo të larta, ideale për të kaluar këto dy ditë pushimi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koron*virusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori grek Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat greke foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...