E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Gratë e opozitës në protestë për 8 Marsin

Gratë e opozitës, me rastin e 8 Marsit kanë zgjedhur të protestojnë në zonën e Astirit. Mësohet se ato në orën 11:00 do të mblidhen te Unaza e Madhe, ku pritet t’i bashkohen edhe gratë e Astirit.

Gratë e opozitës, së bashku me ato të Astirit do të protestojnë nën moton ‘SHTËPIA JONË – LIRIA JONË!!!’

Pavarësisht se për shumicën e grave shqiptare kjo ditë është cilësuar si festë, për gratë e opozitës dhe të Astirit kjo do të jetë ditë proteste.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...