E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Shkrumbohet makina e punonjëses së Tatimeve. Ja për çfarë dyshon policia

Një mjet në pronësi të një punonjëseje të Tatimeve në qytetin e Vlorës, është shkrumbuar plotësisht. Zjarrfikësja është sinjalizuar rreth orës 04:25 të mëngjesit.

Ngjarja është shënuar në zonën e njohur si “Aleksandria”, në lagjen “Pavarësia”, dhe bëhet fjalë për një “Benz” me targa AA928TZ, i cili është shkrumbuar totalisht nga flakët.

Automjeti tip “Benz”është në pronësi të shtetases me inicialet L.B., banuese në Vlorë.

Blutë e Vlorës po hetojnë lidhur me shkaqet e kësaj ngjarje. Grupi hetimor dyshon për zjarrvënie të qëllimshme me benzinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Mashtroi dy shtete/Kujt i përkasin eshtrat në makinën e djegur në Pukë?

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...