E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Goditje e fortë për LSI pak muaj para zgjedhjeve, Nasip Naço i bashkohet PS

Një tjetër goditje e fortë vjen për LSI-në pak muaj para zgjedhjeve të 25 prillit, ku ish-ministri i Drejtësisë Nasip Naço, është larguar nga LSI për t`iu bashkuar PS.

Në kohën kur na ndajnë pak muaj para zgjedhjeve, kanë filluar rrjedhjet e para. Ish-ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, ka deklaruar hapur se do t’i bashkohet Partisë Socialiste.

Naço e njoftoi largimin e tij nga LSI në qytetin e Beratit, ku ishte në krah të ministrit Blendi Klosi gjatë ceremonisë së hedhjes së kryqit. Gjatë fjalës së tij para mediave, Naço u shpreh se Shqipëria nuk ka nevojë për eksperimente politike.

I pyetur se përse u largua nga LSI, Naço u shpreh i prerë: “Shqipëria nuk ka më nevojë për eksperimente politike, nuk ka nevojë për njerëz që janë vasalë, ka nevojë që të përfaqësojë qytetarët të cilët kërkojnë që votat e tyre të kalojnë me të majtën. Eksperimentet janë të së kaluarës. E thashë dhe më parë që e ardhmja i përket socialisteve progresive. Mesazhet që më vijnë nga qytetarët janë që unë të vijoj të jap kontribut për këtë qytet dhe nuk janë pak por 70% të artyre që kanë votuar të ardhmen progresive”, u shpreh ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...