E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Nasip Naço: LSI eksperiment politik, sot dhe në të ardhmen jam me PS

Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një tronditje të fortë, pasi ish-ministri i saj, Nasip Naço i është bashkuar Partisë Socialiste.

Naço e ka cilësuar ish-partinë e tij, një eksperiment politik. Këtë deklaratë të bujshme e ka dhënë gjatë ceremonisë së hedhjes së kryqit në Berat. Sipas tij, Berati dhe Shqipëria nuk kanë më nevojë për eksperimente politike.

“Berati dhe Shqipëria nuk kanë më nevojë për eksperimente politike. Kanë nevojë të ecin përpara.

Kam qenë pjesë e kabinetit qeveritar nga LSI bashkë me PS. Sot jam me z. Klosi dhe në të ardhmen do të jem në krah të z. Klosi”, tha Naço.

Naço i shoqëruar nga ministri i Turizmit, Blendi Klosi gjatë një vizite në Berat, bëri të ditur bashkimin e tij më PS, ndërsa vetë Klosi tha se socialistët do të marrin 5 deputetë në Berat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...