E premte, 22 Janar, 2021
9 C
Tirana

Gjykata pushon çështjen ndaj Klevis Balliut/ Ish-deputeti: Pretendohet se i kam thyer krahun një polici

Gjykata e Tiranës ka pushuar një nga procedimet për protestat e kryera në Unazën e Re, ku nën hetim ishte edhe ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu. Prokuroria ka kërkuar pushimin e hetimeve për organizim dhe tubim të paligjshëm.

Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti Klevis Balliu tha se çështja u pushua për mungesë provash. Ai u shpreh më tej se pretendohet se i ka thyer krahun një polici. Po sipas tij, të gjitha janë mekanizma politikë, që qeveria përdor ndaj opozitës dhe qytetarëve.

“Janë me qindra persona të hetuar për protestat e Unazës. Pushim i çështjes tregon se gjithçka është politike. Nuk ka si të ndodhë ndryshe, kur Policia e Shtetit drejtohet nga sigurimsa si Gjovalin Loka etj.

Këta nuk është se nuk kanë prova për këtë gjë, nuk kanë prova për asgjë ndaj opozitës. Është Edi Rama ai që po vjedh shtëpitë e qytetarëve, për të ndërtuar kulla. Pse nuk ka hetime ndaj Salillarit?

Këta qytetarë kanë qenë nëpër burgje, dikujt i kanë dëmtuar këmbën. Kjo është një qeveri hajdute dhe do marrë fund. Pretendohet se i kam thyer krahun një polici. Të gjitha janë mekanizma politikë që qeveria përdor ndaj opozitës dhe qytetarëve.

Ne jemi sot të gjithë bashkë, zgjedhjet po vijnë e do i shpartallojmë në zgjedhje. Këtë rebelim mbarë-kombëtar nuk ka gjë që e ndal.

Komisariati numër 6 që ka nisur procedimet, ka qenë banda e Saimir Tahirit”, tha Balliu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...