E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Unaza e Re

IKMT do shembë sot një ndërtesë 6-katëshe tek Unaza e Re

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) bën me dije se ditën e sotme do të shembet me shpërthim të kontrolluar një objekt 6...

Një pjesë e Unazës së Re mbetet pa energji elektrike

Mbrëmjen e sotme një pjesë e Unazës së Re dhe Astirit ka mbetur pa energji elektrike. Raportohet se ndërprerja e energjisë ka ardhur si pasojë...

Projekti i Unazës së Re/ Klevis Balliu: Prokuroria nuk nis hetimet

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu ka reaguar së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook. Balliu shkruan ndër të tjera se “edhe pse Partia...

Ambasadori i OSBE flet për incidentin me banorët e Unazës së Re

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Bernd Borchardt në një intervistë për “Panorama.al” ka sqaruar incidentin që shkaktoi jo pak debate me banorët e Unazës...

PD publikon dokumentet: Projekti i Unazës së Re është pa leje

Ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu, deklaron se projekti i Unazës së Re është pa leje të vlefshme ndërtimore. Përmes një deklarate për mediat, Balliu tha se...

“Unaza e Re”/ PD depoziton padi në Prokurori ndaj 6 funksionarëve të lartë

Pas përplasjeve fizike të banorëve të Astirit dhe punonjësve të policisë dhe IKMT-së pak ditë më parë, Partia Demokratike ka dorëzuar në Prokurori një...

IKMT rifillon aksionin për shembjen e banesave, çfarë po ndodh tek “Unaza e Re”

Forca të shumta policore janë dislokuar mëngjesin e sotëm në zonën e “Unazës së Re”. Pasi, Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit do të...

Veliaj publikon pamjet: Si do duket Unaza e Re

Aksioni i IKMT për shembjen e 33 banesave në zonën e Astirit u shoqërua me përplasje mes banorëve dhe forcave të rendit. Ndërkohë Kryebashkiaku Erion...

Monika Kryemadhi flet për “luftën” në Astir: Do ta paguajnë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka folur në lidhje me trazirat që kanë ndodhur në zonën e Astirit, për shkak të shembjes së godinave. Përmes...

“A ta mbaroj more burrë”, Lame flet për prishjen e ndërtesave në Astir

Referuar situatës kaotike që ndodhi në zonën e Unazës së Re, drejtori i Kadastrës, Artan Lame, sqaroi të vërtetat përmes një lidhje telefonike mbrëmë...

Të fundit

I mbyllur prej katër muajsh/ Rihapet Muzeu ‘Louvre’ në Paris

Pas katër muajsh që qëndronte i mbyllur, muzeu me famë botërore ‘Louvre’ në Paris është rihapur ditën e sotme. Mediat vendase bëjnë me dije se...

Pandemia/ A do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë? Meta zbulon lëvizjen e radhës

Gjatë raportimit të tij të përjavshëm përpara gazetarëve, presidenti Meta u shpreh se është i gatshëm që të mbledhë Këshillin e Sigurisë për çështjen...

Një 60-vjeçar nga Kosova mbytet në plazhin e Durrësit

Një tjetër pushues kosovar ka humbur jetën sot, pasi është mbytur në plazhin e Durrësit. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00, në lagjen...

Zgjedhorja/ Opozita parlamentare: Kërkojmë takim të dytë me Ramën

Opozita parlamentare kërkon një takim të dytë me kryeministrin Edi Rama, dhe kryetarin e grupit socialist Taulant Balla. Kryetari i grupit demokrat, Myslym Murrizi...

“Tenderi nuk ekziston”/ Alibeaj: Rruga Milot-Fier është një projekt fantazmë

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, shprehet se projekti Milot-Fier i prezantuar pak ditë më parë nga qeveria është akoma një projekt fantazmë. Përmes një deklarate...