E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Gjon’s Tears rikthehet me një koncert në Shqipëri

Këngëtari me origjinë shqiptare Gjon Muharremi, i cili përfaqësoi Zvicrën në Eurovision, do rikthehet me një koncert në Shqipëri. Këtë detaj e ka bërë publik në rrjetet sociale.

Artisti shqiptar ka realizuar një intervistë virtuale me ndjekësit e tij në Instagram, ku është pyetur nëse do të mbajë koncert në Shqipëri. Ai ka zbuluar se data e mbajtjes së eventit do të jetë 31 korrik.

Gjon’s Tears u rendit i treti në natën finale të “Eurovision” me këngën e tij “Tout l’Universe”, me të cilën përfaqësoi Zvicrën.

Vetëm pak ditë pas përfundimit të festivalit europian, ai mbërriti në Tiranë. Në një intervistë që ka dhënë më herët për ekranin e “Top Channel”, Gjoni tregoi se tashmë karriera e tij do të vazhdojë në Paris, dhe se do të përgatisë disa albume të reja.

Ai tha se nuk e ka mohuar kurrë origjinën e tij. “Nuk e kam fshehur kurrë që jam shqiptar dhe jetoj sikur jam në tre vende, Shqipëri, Kosovë dhe Zvicër. Ajo që më ka dhënë mua famë ka qenë “Albanians Got Talent” dhe “The Voice Kids” kur këndova këngën time “Babi”. Dua tu them të gjithë atyre që kanë plane në muzikë, që të punojnë sa më shumë, të kenë besim tek vetja”, u shpreh Muharremaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokati mashtrues, merr 11 mijë paund për vizë studimi në Angli

Rreth dy muaj më parë, “Stop” transmetoi rastin e avokatit Sokol Berberi, i cili i mori 3 mijë euro një qytetari për vizë pune...

6 marsi, testi kyç i Bashës

Nga: Eduard Zaloshnja Nga komunikimi publik i Presidentit Meta, duket pothuaj plotësisht e sigurtë se zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki do të zhvillohen...

Çmimet e reja në Kosovë, si do të llogaritet fatura e energjisë së shpenzuar

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka publikuar një kalkulator për llogaritjen e faturave të energjisë elektrike, pas propozimit për ndryshim të tarifave. Në këtë...

Rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik, këmbimi valutor për ditën e sotme

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik. Ndërkohë, dollari dhe franga zvicerane kanë shënuar...

Kosovë/Omicron rriti infektimet, sot pritet të diskutohet për masat e reja

Varianti Omicron ka shtuar frikshëm infektimet në Kosovë, e ndërsa pritet nga ekspertët që të shtrëngohen sot masat anti-COVID. Në total numri i rasteve aktive...