Aktualitet

Gjenden disa predha të Luftës së Dytë Botërore në Durrës


               Publikuar në : 17:04 - 14/10/19 Enno

Një arsenal predhash janë gjetur në fshatin Shetaj të Durrësit. Predhat u vunë re rastësisht nga punonjësi i eskavatorit, gjatë gërmimeve për hapjen e një rruge të re afër xhamisë së fshatit.

Në atë moment, punonjësi pezulloi menjëherë punën.

Forcat e policisë dhe forcat xheniere shkuan në vendngjarje dhe larguan predhat. Nga informacionet paraprake, dyshohet se predhat i përkasin Luftës së Dytë Botërore.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT