E hënë, 13 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Humbin jetën tragjikisht 2 adoleshentë në SHBA, mes tyre një 17-vjeçar shqiptar (Emri)

Më të lexuarat

Dy adoleshentë në SHBA kanë humbur jetën dhe një tjetër ka mbetur i plagosur, si pasojë e një aksidenti tragjik shënuar ditën e djeshme.

Mes viktimave raportohet të jetë edhe një 17-vjeçar me origjinë nga Shqipëria, i cili identifikohet si Altin Nezaj.

Në këtë aksident humbi jetën edhe një 15-vjeçare, Saniha Cekik. Të tre adoleshentët po udhëtonin me një Porsche, i cili drejtohej nga 17-vjeçari, Aisha Radoncic, i vetmi person që shpëtoi.

“Komuniteti ynë  i shkollës po përjeton një tragjedi. Humbja e dy jetëve të reja, ndikon te të gjithë ne. Mendimet dhe lutjet tona janë me studentët, familjet dhe miqtë e tyre në këtë kohë tepër të vështirë”, tha drejtori i Shkollës Marco F. Pochintesta.

Automjeti me të cilin po udhëtonin tre adoleshentët u përplas me një tjetër, ndërsa më pas përfundoi tek shinat e trenit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbardhet skandali/ ‘Drejtoresha e kopshtit pranon fëmijët e të infektuarve me urdhër nga lartë’

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, akuzon punonjësit e kopshtt Nr. 18 në Tiranë, se kanë pranuar fëmijën e një të infektuari që punon...

“Gjendja jashtë kontrollit”, qytetari denoncon tek Berisha ç’po bëhet me të infektuarit

I ashtëquajturi qytetari digjital, denoncon tek ish-kryeministri Berisha rastin e shumë personave të cilët janë në gjendje të rëndë, por atyre nuk u bëhet...

Johnson u bën thirrje qytetarëve t’i kalojnë pushimet brenda vendit

Kryeministri britanik, Boris Johnson, i ka bërë thirrje qytetarëve që t’i kalojnë pushimet brenda vendit këtë verë. “Ky vend është i bekuar në mënyrë unike...

“Nuk është lojë, rrezikohet jeta”, Manastirliu publikon foton e pacientit me tuba në hundë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, çdo ditë paralajmëron në shenjë këmbane alarmi se koronavirusi është i rrezikshëm, ndaj duhet kujdes. Ajo ka sinjalizuar qytetarët duke...

Qeveria e Kosovës bën të detyrueshme mbajtjen e maskave në publik

Qeveria e Kosovës ka vendosur sot që të bëjë të detyrueshme mbajtjen e maskave nga të gjithë qytetarët në ambiente publike. Gjatë seancës së sotme,...