E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Funerali në Irlandë, të pranishmit tremben nga thirrjet që vinin nga brenda arkivolit

Më të lexuarat

Një ngjarje e paprecedentë është regjistruar ditën e shtunë në Irlandë, teksa gjatë varrimit të një personi, u dëgjua një zë që thërriste për ndihmë brenda arkivolit.

Sipas ‘Mirror’, ngjarja ndodhi gjatë varrimit të veteranit të Forcave të Mbrojtjes në Irlandë, Shay Bradley, i cili vdiq në 8 tetor pas një sëmundje të rëndë, e cila e kishe zënë prej shumë kohësh.

Të pranishmit në funeral filluan të dëgjonin një zë i cili mesa duket vinte nga brenda arkivolit.

“Ku dreqin jam? Ku më keni futur? Ku ndodhem? Këtu është shumë errësirë, a është prifti aty? Më lini të dal! Më lini të iki!”, mësohet të jetë dëgjuar.

Të ftuarit e kuptuan më pas se ishte zëri i regjistruar i veteranit dhe të gjithë shpërthyen në të qeshura. Ideja e tij për regjistrimin, ishte që askush mos të qante në varrimin e tij, përkundrazi të qeshnin e ta kujtonin atë gjithmonë me lumturi dhe gëzim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...