E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Gjekmarkaj kundër bojkotit të Kuvendit: Do të ishte asgjesim i pluralizmit

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demorkatike, Agron Gjekmarkaj është kundër idesë për mos hyrjen në Kuvend në legjislaturën e ardhshme. Deklarata e Gjekmarkajt u bë mbrëmjen e sotme në emisionin ”Open” në Top Channel.

Sipas Gjekmarkajt, deputetët e opozitës nuk duhet t’i lenë bosh karriget në Kuvend, teksa shtoi se çdo rrugë tjetër, do të ishte asgjësim i pluralizmit.

Ndër të tjera, Gjekmarkaj u shpreh i bindur se edhe kryedemokrati Lulzim Basha nuk do të pranojë asnjë rrugë tjetër, përveç marrjes së mandateve dhe futjes në Kuvend.

Agron Gjekmarkaj: ”Nuk duhet bojkotuar Kuvendi se nuk duhet lënë bosh ai vend atje dhe nuk duhet dhënë asnjë minutë kohë për t’i nxitur shqiptarët. Çdo rrugë tjetër është asgjësim i pluralizmit, nënshtrim dhe unë nuk kam ndërmend ta pranoj dhe kam bindjen se Basha apo PD nuk do pranojë ndonjë rrugë tjetër”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Zgjedhjet në PD/ Basha: T'i japim një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...