E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

“Gati të sakrifikoj jetën”, deputeti i përgjigjet Metës: Do ishte një mrekulli

Deputeti që pranoi mandatin, Myslym Murrizi ka reaguar pas deklaratës së bërë nga Presidenti Meta se për të zgjidhur krizën politike në vend, ishte i gatshëm jo vetëm të linte mandatin, por të sakrifikonte edhe jetën.

Përmes një postimi në Facebook, deputeti shkruan “O Zot mbushja mendjen ta bëjnë këtë ‘mrekulli’, 10 veta gjithsej dhe Shqipëria shpëton të paktën për 50 vjet”.

“Por kur e degjoj nga politikanë e aq me shume nga politikane Shqiptare qe kane 30 vjet qe tallen me Shqiptaret dhe jane tejngopur nga çdo gjë, them me vete: ZOT mbushja mendjen ta bejne kete ‘mrekulli’ 10 veta gjithsej dhe Shqipëria shpeton te pakten per 50 vjet.

Atehere besoj qe nuk do te kete me nevoje as per djegie mandatesh, as per qeveri mender tranzitore me mercenare e ushtare si ajo qe paten 3 muaj ne 2017, e as per protesta te militanteve qe i quajme popull e i trajtojme si hyzmeqare”, shkruan Murrizi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...