E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Futbollisti humbet toruan, kap kundërshtarin nga fyti dhe e rrëzon në tokë 

Nuk janë të paktat incidentet në fushën e blertë. Kjo ka ndodhur për shkak të lojtarëve, por edhe për shkak të tifozëve të cilët kanë ndikuar me aktet e dhunshme. Sulmuesi i Mançester Junajtid, Edinson Kavani, i ka shpëtuar për mrekulli ndëshkimit me karton të kuq në sfidën e djeshme kundër Evertonit në EFL Cup.

Futbollisti uruguajan kapi për fyti dhe e hodhi në fushë futbollistin kundërshtar Jerrik Mina. Por pavarësisht këtij akti të rëndë, ku pamjet janë bërë virale, Kavani i ka shpëtuar daljes me karton të kuq.

Kujtojmë që ish-sulmuesi i PSG-së është nën hetim nga Federata Angleze për përdorim të shprehjes raciste në rrjetet sociale, ku rrezikon të përjashtohet me disa ndeshje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...