E premte, 22 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Etiketa

Mançester Junajtid

Zyrtarizohet nga Junajtid, Ronaldo: Këtë klub e kam pasur gjithmonë në zemër

Kristiano Ronaldo është lojtari i ri i Mançester Junajtid. Ylli portugez do ta lidhë për dy vite me opsion zgjatjen edhe për një sezon...

Varane te Mançester Junajtid/ Klubi anglez jep detajet e transferimit

Rafael Varane do të jetë futbollisti më i ri i Mançester Junajtid. Lajmin e bëri të ditur vetë klubi anglez përmes një njoftimi, duke...

Sanço te Mançester Junajtid, transferim dhe pagë marramëndëse për 21-vjeçarin

Jadon Sanço është futbollisti më i ri i Mançester Junajtid. 21-vjeçari anglez, u transferua në Premier Ligë, pas 4 sezoneve në Gjermani, me skuadrën...

Speciale / Përmbledhje e situatës futbollistike nëpër Europë : 17 maj 2021

Teksa afrohemi gjithmonë e më shumë drejt fundit të kampionateve kryesore europiane të futbollit mbeten ende disa verdikte të fundit për t’u vulosur. Tituj kampionë...

Nuk ka finale angleze në Europa Ligë/ Junajtid përballë spanjollëve të Vilareal

Përfundojnë dy ndeshjet gjysmëfinale të Europa League. Roma mundur Mançester Junajtid me rezultatin 3-2, por nuk ia ka dalë të kualifikohet në finale, pasi...

Ndeshjet e sotme në Premier/ Vjen derbi i Londrës, Junajtid pret Uest Hemin

Sauthempton – Brajton 13:00 Brajton Hov Albion do të kërkojë t'i japë fund serisë së humbjeve dhe të zbehë shqetësimet për një rënie nga...

Futbollisti humbet toruan, kap kundërshtarin nga fyti dhe e rrëzon në tokë 

Nuk janë të paktat incidentet në fushën e blertë. Kjo ka ndodhur për shkak të lojtarëve, por edhe për shkak të tifozëve të cilët...

Drejt largimit nga Juventusi, Ronaldo mendon rikthimin e bujshëm

Një lajm i bujshëm vjen nga media amerikane “FOX America”, Kristiano Ronaldo mendon rikthimin tek Mançester Junajdit. Mësohet se pas interesit të “djajve të kuq”...

Runi drejt rikthimit te “dashuria” e tij e parë, Evertoni

Evertoni nuk e ka hedhur poshtë mundësinë e transferimit të Uejni Runit në “Godison Park”. Kapiten i Mançester Junajtid prej disa  kohësh nuk po gjen...

Mourinho nuk lejon Darmian t’i bashkohet grumbullimit me Italinë

Jose Mourinho ka vendosur veton e tij që mbrojtësi Mate Darmian të mos jetë pjesë e përfaqësueses së drejtuar nga Xhampiero Ventura për një...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...