E mërkurë, 28 Korrik, 2021
27.5 C
Tirana

Frika nga koronavirusi, mbyllet një nga muzetë më të vizituar në botë

Një nga muzetë më të vizituar në botë vazhdon t’i kthejë mbrapsht turistët, pasi stafi nuk pranon të shkojë në punë nga frika e koronavirusit.

Bëhet fjalë për muzeun e Luvrit në Francë, i cili vitin e kaluar pati 9.6 milionë vizitorë. Kujtojmë se deri më tani janë konfirmuar 130 raste me koronavirus në Francë dhe 2 vdekje.

Autoritetet franceze kanë ndaluar grumbullimet masive që e kalojnë cakun e 5 mijë personave. Në zonat më të prekura janë mbyllur shumë prej shkollave dhe janë anuluar shërbesat fetare.

Tre rastet e reja të konfirmuara një ditë më parë janë ato të dy fëmijëve, një dhe 5 vjeç, si dhe të nënës së tyre 27 vjeçare në qytetin e Strasburgut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...

Rama me Zaevin e Vuçiçin në Shkup/ Kurti refuzon ftesën: Nuk ka miratimin tonë

Zyra e qeverisë së Kosovës, ka konfirmuar se Kryeministri Albin Kurti nuk do të jetë nesër i pranishëm në Samitin e Shkupit, ku do...

Gjetja e personave të zhdukur në komunizëm/ VOA: E vështirë pas 30 vitesh

Nga Pëllumb Sulo (VOA) Familjarë të viktimave dhe të zhdukurve në komunizëm për shkak të bindjeve politike u takuan të mërkuren në Shkodër me përfaqësuesin...