E hënë, 26 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Foto/ Tërbohet Rama, hesht për bisedimet me Merkel

Një ditë më parë Kryeministri Edi Rama pati një sërë takimesh të rëndësishme në Berlin. Ai atje u takua dhe me kancelaren Angela Merkel, ku diskutuan lidhur me hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërinë në BE.

Nga ana e Gjermanisë, Rama nuk ka marrë një votë pro nga kancelaria për këtë temë. Por, Rama pasi i thuri elozhe dhe e krahasoi Merkel me Papën një ditë më parë, ai sot ka postuar disa foto në “Facebook”, ku në to janë fiksuar disa detaje nga takimet e tij në Buntestag.

Rama ka postuar një album me foto të shkrepura gjatë kësaj vizite dhe takimeve shumë të rëndësishme qe ka zhvilluar.

“Gjatë vizitës në Gjermani, ku u shkëmbyen opinione dhe mesazhe të qarta për rrugën evropiane të Shqipërisë”- shkruan Rama në “FAacebook”.

Ndërsa deri më tani qeveria nuk ka bërë asnjë deklaratë lidhur me takimin e Ramës me Merkel, dhe se vetë kryeministri po heshte dhe po u tregon shqiptarëve vetëm foto. Ai mesa duket po fshihet pas tyre, pas përgjigjes negative që ka marrë nga ana e kancelares, duke mos thënë asnjë fjalë se çfarë i ka kërkuar Merkel. TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një pasuri e vogël që provokon dhe turpëron të mëdhatë e paligjshme

Nga Preç Zogaj Agjencia kundër Korrupsionit në Kosovë publikoi para pak kohësh deklaratën e pasurisë së Kryeministrit Albin Kurti për vitin 2020. Gjithsej 529 euro...

Tokio/ 13 vjeçarja japoneze fiton medaljen e arit në ‘skateboard’ për femra

Ari i parë olimpik në ‘skateboard’ për femra iu dha 13-vjeçaries japoneze Momiji Nishiya në eventin në dëborë në Ariake Sports Park. Nishiya shënoi 15.26...

Gjykata e Lartë me 8 anëtarë, Meta firmos dekretin për gjyqtarin Artur Kalaja

Nga dita e sotme, Gjykata e Lartë përbëhet nga 8 anëtarë. Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka firmosur dekretin për emërimin e gjyqtarit Artur...

Merkato/ Juventusi do lojtarin e Junajtidit, vlen 50 milion

Juventusi ka nevojë për një sulmues, pavarësisht se çfarë do të ndodhë me Kristiano Ronaldon, prandaj vëmendja kthehet te flaka e vjetër, tek një...

Drejt vaksinimit të detyrueshëm? Çfarë vendimi është marrë për shkollat

Në konferencën për shtyp të Komitetit Teknik të Ekspertëve, Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, ka dhënë komentin e saj se si mund të procedohet...