E shtunë, 31 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Foto/Raketat e ‘zgjuara’ që shkatërroi armët kimike të Asadit

Në një video të pabesueshme të publikuar nga “The Sun”, ju do të shikoni pamjet e  raketave me rreze të gjatë që u përdoren për të shkatërruar armët kimike të Asadit. Gjatë një ushtrimi stërvitor janë kapur dhe pamjet që mund të shikoni këto foto. që shkatërrojnë objektivat gjatë një ushtrimi stërvitor.

Raketat JASSM-ER, të njohura gjithashtu si raketa ajrore-sipërfaqësore AGM-158B, janë një tip i ri i armës së “zgjatur” që nuk janë përdorur kurrë më parë.

Ata u përdoren për shkatërrimin e armëve kimike të Bashar Assad afër Damaskut.

Ata u nisën nga dy sulmues supersonik B-1 Lancer nga më shumë se 500 kilometra larg. TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një i vd*kur dhe tre të plagosur për ullinjtë, arrestohet autori i tretë

Falë ndërmjetësimit të policisë, është vetëdorëzuar në polici personi që vrau kushëririn e plagosi anëtarët e tjerë të familjes për pronat dy ditë më...

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...