E premte, 30 Korrik, 2021
36.5 C
Tirana

Arrestohet banda e Kuçovës, kapen dy vajza 30 dhe 15-vjeç

Policia e Kuçovës ka venë në pranga një 30-vjeçare, pasi në bashkëpunim me disa persona të tjerë akuzohen për vjedhjen e një lokali në fshatin Havaleas.

Informacionet nga policia bëjnë me dije se Ledjana G, 30 vjeçe, banuese në Durrës,  është arrestuar. Ndërsa për vajzën  e mitur me inicialet B.O, 15 vjeçe  ka filluar procedimi penal në gjendje të lirë. Gjithashtu  u shpallën në kërkim shtetasit S.B, 23 vjeç, E.D, 16 vjeç, të dy banues në Durrës

Policia ka dyshime se persona t kapur kane lidhje dhe me vjedhjen e ndodhur 2 muaj më pare ku në lokalin e shtetasit A.Sh, 60 vjeç, banues në Perondi Kuçovë, ku kanë vjedhur disa pajisje interneti dhe një sasi eurosh”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale “Vjedhje e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim,  parashikuar nga nenet 134/2 dhe 25.

Shtetasja B.O u procedua dhe për veprën penale ” Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi u kap duke drejtuar mjetin tip Opel pa leje drejtimi, “Njoftim i rremë i organeve të rendit”, parashikuar nga neni 291, 272 të Kodit Penal.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koka*na në kutitë e picave/Pronarja e makinës ishte një grua

Detaje të reja janë mësuar sa i takon aksionit të zhvilluar në zonën e Xhamllikut në Tiranë, ku u prangosën 5 persona, dhe 1...

Aleanca e shëmtuar e Ramës me Vuçiç kundër Kurtit

Nga Blendi Kajsiu (*Ky artikull është ekskluzivisht për “Panorama.al’.) Kritika që Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga Shkupi i bëri Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në krah...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padit Ministren e Kulturës

Pas refuzimit për t'i pritur në zyrë dhe për mos zbatim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit...

Chelsea shijon golat e tij, Armando Broja gati për sfidat e shtatorit

Edicioni i ri futbollistik ende nuk ka nisur për lojtarët e Kombëtares shqiptare, e megjithatë, ato po tregojnë një paraqitje të mirë në minutat...

Brazil/ Rio De Janeiro vaksinon banorët e getos si pjesë e një programi pilot

Mijëra banorë të një lagjeje të varfër në qytetin brazilian të Rio de Janeiros duhet të vaksinohen kundër koronavirusit në një projekt pilot. Projekti do...