E diel, 13 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Foto/Shpërthen në flakë makina në Elbasan, banorët shpëtojnë çiftin dhe fëmijën

Një makinë është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15: 50, në vendin e njohur si Papërr, ndërsa mësohet se brenda në makinës ndodhej një çift së bashku me fëmijën.

Fatmirësisht, ndihma e parë është dhënë nga banorët e zonës, të cilët kanë mundur të shpëtojnë familjen, duke shmangur në këtë mënyrë tragjedinë.

Sipas informacioneve paraprake, çifti dhe fëmija kanë pësuar lëndime të lehta në trup, ndërkohë janë dërguar në spital për të marrë shërbimin mjekësor.

Sakaq, policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Gjermani/ Nëna shqiptare rrëmbehet me fëmijën e saj, dyshimet e para

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...