E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

FOTO/ Presidenti i Brazilit thyen rregullat e karantinës, del në rrugë me motor e pa maskë

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, është fotografuar duke lëvizur rrugëve të vendit, duke thyer kështu masat e vetëizolimit.

65-vjeçari është fotografuar duke ngarë motorin e duke folur me qytetarët në rrugë, pa maskë vetëm pak orë pasi kishte rezultuar pozitiv edhe në tamponin e tretë.

Lidhur me këto foto, Bolsonaro reagoi në Facebook duke sqaruar se është shumë mirë dhe se vazhdimisht ka marrë hidroksikloronikë.

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, rezultoi pozitiv me koronavirus që më datë 7 korrik. Që nga atëherë ai ka kryer tre tampone dhe në të tria ka dalë pozitiv.

Brazili mbetet shteti i dytë në botë pas SHBA për nga numri i të infektuarve, duke regjistruar deri më shumë se 2 milionë të infektuar dhe mbi 80 mijë viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gjermani: Teste të shpejta kundër Covid-19 në shtëpi

Një test i thjeshtë e i shpejtë për Covid-19 në shtëpi do t'i bënte shumë gjëra më të lehta dhe mund të ndihmonte në...

Ndihen lëkundje tërmeti në vend

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë. Sipas asaj që raporton Qendra Sizmiologjike Europiane për Mesdheun, epiqendra e lëkundjeve...

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 288 raste të reja

Në Kosovë janë regjistruar edhe pesë viktima të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Viktimat janë nga komunat: Gjilan, Malishevë, Pejë, Prishtinë dhe...