E hënë, 18 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Hoti: Po them të vërtetën, s’ka asgjë prapa perdeve në dialog

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë edhe një herë para deputetëve se ajo çfarë ka thënë për dialogun, është vetëm e vërteta dhe s’ka asgjë tjetër përtej kësaj.

Sipas Hotit, Kosova ka hyrë në këtë proces për njohje dhe nuk ka asgjë tjetër, duke bërë thirrje të mos shkohet në konspiracione.

“Është një shprehje në Gjykatë, e them të vërtetën dhe vetëm të vërtetën dhe asgjë përtej saj! Unë ju tregoj pozicionin shtetëror të Republikës së Kosovës për ato dy tema. Po cili është pozicioni i Serbisë dhe çfarë flitet atje unë nuk i komentoj. Ne kemi hyrë në proces për njohje dhe nuk ka asgjë përtej kësaj. Nuk ka asgjë pas perdeve, mos ngrini asnjë teori dhe asnjë hipotezë. Dialogun e udhëheq kryeministri. Kam emëru një koordinator shtetëror për dialog që po koordinon këtë proces. Nëse dëgjoni përtej kësaj që them këtu, unë mbaj përgjegjësi”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...