E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

FOTO/ Ky është personi që po qëllon ndaj policisë në Elbasan

Vijon ende operacioni i forcave RENEA për kapjen e shtetasit Lefter Zhidru, i cili deri më tani ka plagosur dy persona.

Forcat Speciale RENEA kanë rrethuar tashmë pallatin, nga i cili 71-vjeçari është duke qëlluar me breshëri automatiku ndaj policisë, në lagjen “11 Nëntori” në Elbasan.

Lefter Zhidru fillimisht është grindur me bashkëshorten e tij dhe më pas ka qëlluar ndaj policisë në momentin kur ajo është paraqitur në banesën e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Aksident i rëndë në Elbasan, plagosen dy persona

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Analisti i njohur, Artur Zheji deklaroi se kryeministri Edi Rama e largoi kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste, për të patur një...

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...