E martë, 9 Mars, 2021
8 C
Tirana

Elbasan/ 71-vjeçari zihet me bashkëshorten dhe terrorizon qytetin, Ardi Veliu niset drejt vendngjarjes

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu është nisur drejt Elbasanit ku ndodhet 71-vjeçari Lefter Zhidri.

Ai fillimisht qëlloi me kallashnikov në drejtim të policisë, ndërsa mb etën të plagosur dy kalimtarë të rastit. Ndërkohë, prej mesditës ai ndodhet në banesë dhe policia vijon negocimet që i moshuari të dorëzohet.

Ngjarja nisi pas një konflikti mes çiftit të bashkëshortëve ky më pas kryefamiljari Zhidru, ka qëlluar drejt forcave të policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbardhet lista e plotë e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste e cila zgjati për disa orë pasditen e sotme. Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Ball ka...

Zbardhet debati në Kryesinë e PS mes kryeministrit Edi Rama dhe Ditmir Bushatit

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyllura në Kryesinë...

Dalin emrat e parë nga PS/ Rama në Durrës e Vlorë, Majko i 19-ti në Tiranë

Dalin emrat e parë të kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit nga radhët e Partisë Socialiste. Mësohet se kryeministri Edi Rama do të kandidojë...

Zgjedhjet e 25 prillit, Facebook paralajmëron partitë politike

Platforma sociale, “Facebook” ka bërë një thirrje për partitë politike, duke u kërkuar atyre të jenë transparente për mënyrën se si do të financojnë...

Meta rikthehet në krye të LSI-së, nëse fiton Rama? Ja si përgjigjet Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, shprehet e bindur se opozita e bashkuar, në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të marrë...