E diel, 25 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Forcat e Assadit bombardojnë shkollat në Idlib, shënohen 4 viktima

Forcat e regjimit të Bashar al-Assadit kanë sulmuar vendbanimet në qendër të qytetit të Idlib.

Katër shkolla janë bombarduar nga forcat e Bashar al-Assadit, si e pasojë e të cilave kanë humbur jetën 4 persona. Sipas informacionit të marrë nga Mbrojtja Civile (Helmetat e Bardhë) në sulm kanë humbur jetën dy mësues dhe një nxënës.

Ndërkohë mësohet se si pasojë e sulmeve të regjimit të Assadit dhe Rusisë janë plagosur edhe 12 persona të tjerë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...