E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

FIFA i jep Skëndërbeut lajmin e shumëpritur

Pak orë para mbylljes së merkatos, klubi i Skëndërbeut ka marrë një lajm fantastik.

Burime zyrtare nga FSHF, thonë se sot paradite FIFA ka zhbllokuar sistemin e transferimeve të klubit korçar.

Kluubi korçar arriti marrëveshjet për të zhbllokuar merkaton, që ishte një sanksion i dhënë nga FIFA pas gjyqit të humbur nga Skënderbeu me  futbollistin Kaba Sambou 15 janarin e kaluar.

Tashmë korçarët po bëjnë gatin dokumentacionin për të federuar plot 18 lojtarë të ardhur gjatë merkatos së verës, e cila mbyllet sot në orën 24:00.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...