E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Video/ Shikoni golin e pazakontë por spektakolar të shënuar në minutën e 90-të

Një gol spektakolar u shënua në ndeshjen midis skuadrave amerikane të Philadelphia Union II dhe Hartford Athletic, që luajnë në “USL Championship”.

Sulmuesi Danny Barrera shënoi një gol shumë të rëndësishëm në minutën e 90-të, por mënyra e ekzekutimit ishte disi e pazakontë.

Topi u rikthye në mënyrë të parrezikshme te portieri i Union, Mitchell Budler, në sekondat e fundit të kohës së rregullt.

Budler tentoi ta hidhte topin jashtë zonës së vet, në formë pasimi të gjatë, por Barrera i cili po qëndronte jashtë zonës së penalltisë, e ngre këmbën mbrapa, në një përpjekje për ta bllokuar topin.

Topi goditi thembrën e tij dhe përfundoi në rrjetë. Skuadra e tij Hartford Athlecic, ftoi me rezultatin 2-3.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...