Fevziu: Mendova se Rama do të rrëzohej në këto zgjedhje

Gazetari i njohur, Blendu Fevziu ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve parlamentare  të 25 prillit.

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Fevziu deklaroi se priste humbjen e mazhorancës dhe nuk e kishte menduar një fitore të mandatit të tretë nga kryeministri Edi Rama.

Blendi Fevziu: “Besoj që për arsye të sondazheve, na çonte tek ky rezultat. Por, kam menduar që pakënaqësia ndaj Ramës dhe mënyra si ka qeverisur, një votë proteste do të ishte më e fortë se sa vota pro opozitës. Pra do të gjykohej qeveria. Mendova se ishte votë e pakapshme nga sondazhet. Nuk rezultoi edhe pse mëngjesin e të dielës mendova se diçka po ndodhte, sepse u raportua një pjesëmarrje e lartë.

Në Shqipëri, më shumë se votë ndaj atij që vjen, tentohet të shkojë vota kundër atij që është. Mendova se vota për të rrëzuar Ramën do të ishte më e fortë. Por, duhet dikush ta rrëzojë. Vija re që kishte një gjë të cuditshme, të dyja palët ishin të bindura që fitojnë. Në zgjedhjet e mëparshme ne e dinim pak a shumë kush fitonte“.