Kronikë

Korçë/ Familja Nako sërish në zi, vdes vëllai i emigrantit që u vra nga kunati

               Publikuar në : 16:16 - 11/07/19 Enno

Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në qytetin e Korçës. Vëllai i Gramoz Nakos, i cili u ekzekutua nga kunati mbrëmjen e së hënës ka ndërruar jetë, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Mendohet se gjendja e tij shëndetësore ka qenë edhe shkaku i rikthimit të Gramoz Nakos nga SHBA-ja.

Ndërsa nuk përjashtohet mundësia që ka përshpejtuar vdekjen e tij, trauma që ka përjetuar nga vrasja e vëllait nga kunati i tij.

Kujtojmë se në momentin kur policia zbarkoi në banesën e kunatit të Gramoz Nakos, Sefedin Zenellari, për ta shoqëruar në lidhje me ngjarjen e 8 korrikut, 71-vjeçari u mbyll në dhomë dhe vrau veten.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT