E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Familja denoncon 34-vjeçarin për abuzim seksual, 17-vjeçarja u del kundër

Një romancë që nisi në spitalin e Gjirokastrës, përfundoi me një denoncim nga ana e familjarëve të vajzës dhe hedhjen në veprim të policisë për prangosjen e djalit. Një 34- vjeçar nga Tepelena ka përfunduar në prangat e policisë, pas denoncimit të familjarëve të një vajze 17-vjeçare se ka abuzuar seksualisht me të. Njohja e 17-vjeçares gjirokastrite me 34-vjeçarin nga Tepelena ka qenë rastësore dy ditë më parë në spitalin e Gjirokastrës. Ajo ndodhen në spital, pasi kishte të shtruar një familjar të saj.

Si fillim 34-vjeçari e ka ftuar për kafe adoleshenten, dhe të dy kanë udhëtuar me automjetin e tij në drejtim të Viroit. Në kabinën e automjetit ka pasur një raport intim mes të dyve.

Familjarët e vajzës janë shqetësuar, pasi ajo është vonuar. Ata i janë drejtuar rajonit të Policisë së Gjirokastrës, ku kanë denoncuar rastin në fjalë, duke marrë si shkas edhe dëshminë e vajzës te familjarët se 34-vjeçari e puthi dhe ndërmori veprime jo pa pëlqimin e të resë. Por ndryshe nga familjarët, e reja nuk ka pranuar të bëjë denoncim për këtë rast. Sakaq, policia ka arrestuar 34-vjeçarin, i cili nga ana e tij ka deklaruar se raporti i lindur me të renë ka qenë nga ana e të dyve, dhe jo veprim i dhunshëm.

“Specialistët e Seksionit të Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër, bënë ndalimin e shtetasit E. G., 34 vjeç, banues në Tepelenë, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një shtetase të mitur 17 vjeçe”, sqaroi policia lokale. Materialet në ngarkim të shtetasit të mësipërm, i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprën penale “Ngacmim seksual”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...