E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Fajdexhinjtë/ Po kalonte kufirin, kapet në Qafë Morinë 38-vjeçari

Kapet në Qafë Morinë një ndër personat për të cilët është prerë urdhër arresti për skemën e fajdeve në Shkodër.

Shtetasi I.S., 38 vjeç u kap në tentativë për të kaluar kufirin, teksa udhëtonte drejt Kosovës e më pas do të ikte jashtë vendit.

Operacioni po vijon për kapjen edhe të katër shtetasve të tjerë. Deri më tani janë arrestuar 12 persona dhe sipas Prokurorisë, në këtë skemë janë përfshirë 22 persona, duke përfshirë ish-kancelarë në Gjykatën e Shkodrës, noterë dhe policë.

Po ashtu, në pranga ka përfunduar edhe Artan Dragani, ish kancelar në Gjykatën e Shkodrës si dhe është pezulluar nga detyra noterja Valbona Hajdari dhe polici Ergys Lohja.

Dhënia e huave bëhej për interesa të larta që varionin nga 3%-20% në javë nga ana e personave të implikuar. Nëse nuk kthehej shuma e huas, sekuestroheshin makinat dhe pronat e personave që kishin marrë huanë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...