E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Është 33 por duket si 14-vjeç, ja çfarë ka ndodhur me rusin Denis Vashurin

Në përrallën e Piter Panit, fëmijëve u realizohet ëndrra për të mbetur gjithnjë fëmijë. Por rusi Denis Vashurin, po e përjeton realisht këtë gjë. I lindur në vitin 1987, 33-vjeçari ka pamjen e një adoleshenti 14-vjeçar.

Kjo për shkak të një ç’rregullimi të rrallë gjenetik. Në foton e maturës, Denisi ngjante me një fëmijë të vogël në mesin e të rriturve. Vashurin e pranon se njerëzit e paragjykojnë dhe e ngacmojnë për anomalinë që ka.

Ndaj preferon të jetojë në një fshat të vogël në rajonin Krasnojarsk, në vend se të transferohet në qytet.

Në një rast, një polic rrugor donte ta arrestonte me akuzën e falsifikimit të patentës. Denisi ia hodhi vetëm pasi vërtetoi moshën e tij reale. Por në tërësi, “burgosja” në trupin e një fëmije, nuk e ka penguar të bëjë një jetë normale.

Ai ka një të dashur 4 vite me të vogël se vetja. Kohën e lirë e kalon me gjueti dhe peshkim. Pavarësisht pamjes fëminore, trupi i tij plaket me të njëjtin ritëm si të tjerët. Miqtë dhe e dashura e tij e thërrasin më shaka “gjyshi”. “Ju s’mund ta dini si është të jetosh në trupin tim. Prandaj, mos paragjykoni”, thotë Vashurin.

TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...

Biznesmenit të njohur tentohet t’i digjet lokali, arrestohet “Ujku” në Sarandë

Pas atentatit ndaj biznesmenit të njohur në Sarandë, një person ka tentuar ti digjte lokalin. Policia ka prangosur autorin e njohur me nofkën “Ujku”....

Profil/ Kush është Denzel Dumfries?

Denzel Dumfries ka qenë çelësi i të dy fitoreve për Holandën deri më tani, por ka bërë një rrugë të gjatë nga fillimet e...