E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

“Erion Veliaj pasardhës i Ramës? Ja çfarë flitet”

Gazetari Enton Abilekaj ka komentuar zërat që qarkullojnë prej shumë kohësh se Erion Veliaj do të jetë pasardhësi i kryeministrit Edi Rama. I ftuar në emisonin ‘A-Show’ në News 24, ai i ka mohuar këto zëra.

Sipas gazetarit Abilekaj të gjitha këto janë zëra që nuk i shkojnë në vesh kryeministrit Rama dhe të paguximshme.

Pra duhet të di çfarë di ti? Çfarë mendojnë njerëzit? A ka ndërmend Rama ta trajtojë Veliajn si kryeministër  të ardhshëm?

Jo jo. Këto janë zëra, asnjë zë nuk i shkon Ramës siç i shkonte Nanos. Këto janë zëra të paguximshme. Por ka njerëz që mendojnë që Rama duhet t’i hapë krahun Veliajt.

Jam kurioz si e lexove raportin e shtrimit të kryeministrit?

Pati shumë thashetheme. Mbase ka qenë në spital, por s’ka qenë për arsyet për cilat flitet. Në spitalin ‘Amerikan’ mund të shkojë më shpesh se ka një marrëdhënie më të afërt. Ka operuar nënën dy vite më parë. Nëse kryeministri nuk ka mundësi të ushtrojë detyrën e tij duhet të shqetësohet çdo shqiptar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...