E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

Emrat/ Zhduket 29-vjeçari në Fier, pranga dy kushërinjve të tij (Detaje)

Një 29-vjeçar ka humbur kontaktet me familjarët e tij që prej 16 shtatorit të këtij viti. Bëhet fjalë për Fatjon Myrtajn. Tre ditë më vonë, në Policinë e Fierit, ka bërë kallëzim vëllai i të zhdukurit duke thënë se 29-vjeçari është rrëmbyer në qytetin e Vlorës nga Perlat Myrtaj 47 vjeç dhe Ladjon Myrtaj 26 vjeç.

Sipas “BalkanWeb”, policia ka arrestuar dy të dyshuarit. Njëri prej tyre, Perlat Myrtaj e ka djalë xhaxhai Fatjonin.

Ndërkohë, sa i përket personit në fjalë që ka humbur gjurmët, nuk ka ende asnjë informacion për vendndodhjen apo fatin e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...