E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Emergjenca nga koronavirusi/ 7 raste të reja në Serbi

Koronavirusi është përhapur në mbarë botën, ku çdo ditë e më tepër rriten rastet e reja dhe numri i viktimave.

Numri i të prekurve nga koronavirusi në Serbi po njeh rritje. Bëhet fjalë për 12 të infektuar, ku në vetëm 24 orët e fundit janë regjistruar 7 raste të reja.

Lajmi është bërë me dije nga Ministria e Shëndetësisë serbe, ndërkohë që frika është shtuar për pjesën tjetër të popullsisë.

Nga regjistrimet e fundit, nga ora 18:00 e mbrëmjes e ditës së djeshme deri në orën 08:00 të mëngjesit të sotëm, u testuan mostra të 13 personave, 7 prej të cilëve ishin pozitivë dhe gjashtë negativë për koronavirusin e ri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Koronavirusi, 37 raste të reja në 24 orët e fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...