E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Ekzekutimi i biznesmenit me dy emra, “Audi Q7” i bërë shoshë nga plumbat

Pilot (Rakip) Rroli u ekzekutua mëngjesin e sotëm. Biznesmeni njihej me dy emra, pasi burimet thanë se ai nga Rakip, e ka ndryshuar emrin në Pilot pas një ngjarje ku është përfshirë në vitin 2011, për rrahjen e plagosjen me sende të forta të një 22-vjeçari.

55-vjeçari i cili u ekzekutua me breshëri plumbash në Sanxhak të Laçit, ka humbur kontrollin e automjetit të tij tip Audi në momentin e atentatit. Mjeti i biznesmenit është “shpuar” tej për tej nga plumbat, pasi autorët duket se janë siguruar mirë që ai të vdiste.

Rakip Rroli u ekzekutua mëngjesin e sotëm në periferi të Laçit, teksa po lëvizje me mjetin e tij, një “Audi Q7” me targa AA 001 PB. Makina është qëlluar nga autorët në pjesën e djathtë, dhe të dy xhamat janë bërë copë nga plumbat. Dyshohet se vrasja ka ndodhur për konflikte të mëparshme.

Atentat i mirëorganizuar?

Ngjarja dyshohet të jetë një atentat i mirëorganizuar. Viktima po udhëtonte me automjetin e tij në zonën e Sanxhakut, kur autorët e kanë qëlluar me një breshëri automatiku, duke e lënë të vdekur në vend. Autorët kanë ruajtur dhe ndjekur objektivin që sapo ka dalë nga banesa dhe është futur në rrugën që lidh fshatin Sanxhak me Kurbinin. Aty e kanë qëlluar me breshëri kallashnikovi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...