E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Efektiven e ‘Shqiponjave’ e rikthejnë në detyrë një ditë pasi e pezulluan

Një ditë pasi e pezulluan nga detyra për shkak të përplasjes tek ndërtesa te “Petro Nini”, mësohet se sot efektivja e repartit ‘Shqiponja’ ka marrë një lajm të mirë.

Kujtojmë këtu se drejtuesit e policisë së Tiranës i komunikuan gojarisht urdhrin e pezullimit, me motivacionin se ka penguar punonjësit e policisë në ushtrimin e detyrës.

Por sot i kanë komunikuar Blerta Dervishit se do të vijojë të jetë punonjëse e policisë pranë Repartit “Shqiponja”, në Policinë e Tiranës.

Ajo banon bashkë me 14 persona të tjerë në ndërtesën tek “Petro Nini”, ndërsa dy ditë më parë Përmbarimi shkoi pranë tyre për t’i nxjerrë jashtë, pasi tokës ku është ndërtuar banesa i ka dalë pronari.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...