E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

“Ftesë për synetllëk me berber Ramën”, PD thumbon deputetët ‘tradhtarë’

Teksa sot priten të betohen 7 deputetë të rinj për mandatin, opozita nuk ka qëndruar duarkryq. Disa të rinj të Partisë Demokratike kanë mbërritur pranë Kuvendit, ku ka në vendosur disa pankarta thumbuese, këtë herë drejtuar deputetëve të rinj që kanë marrë mandatin.

Në pankartat e ngjitura, ata pretendojnë se deputetët e rinj janë blerë nga Rama me mbi 300 mijë euro. Pasi kanë ngjitur pankartat, ata kanë hedhur shashka para parlamentit e më pas janë larguar.

Mëngjesin e sotëm, policia ka shtuar masat e sigurisë, për t’i paraprirë ndonjë incidenti nga ana e opozitës. Megjithatë, protesta e madhe e opozitës së bashkuar është paralajmëruar se do të mbahet më 16 mars, ku është thënë ndër të tjera se “do të rrëzohet Rama”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...