E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

“Efektivë të lidhur me grupin Bajri”, zv.ministri-gazetares: Po përbalt Policinë

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala e ftuar në studion e emisionit “Byro Politike” ka folur rreth ngjarjeve kriminale ndodhur kohët e fundit.

Lala është shprehur se bandat janë bërë agresive për shkak të ruajtjes së territorit të tyre, ndërsa shtoi se disa efektivë policie kanë ndihmuar grupin kriminal ‘Bajri’.

Por, kjo deklaratë ka ngjallur reagimin e zv.ministrit të Brendshëm, Julian Hodaj duke iu drejtuar gazetares se po përbaltë policinë.

“Mos u bëni tellall, po bëni dy gabime. Së pari nëse ju si gazetare nuk keni prova, po flisni kot, në ajër. Gabimi i dytë, nëse keni burim nga Prokuroria, po bëni prapë gabim se po nxirrni sekretin hetimor. Ju po përbaltni kot Policinë”, deklaroi Hodaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...