E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Edi Manushi flet pasi u infektua me Covid-19 (VIDEO)

Moderatori Edi Manushi është infektuar nga Covid-19. Ai ka realizuar një lidhje me Skype për emisionin “Ftesë në 5”, ku ka zbardhur më shumë detaje rreth infektimit të tij.

Manushi është shprehur se ndihet mirë, dhe se nga virusi nuk ka shfaqur simptoma të rënduara tek ai. Por ka zbuluar se gjëja që e ka bezdisur më tepër këto kohë, janë këshillat e miqve në lidhje me ushqimet e trajtimin e sëmundjes.

“Kisha dy ndjesi, sepse përgjigjja erdhi me vonesë. Njëherë thoja ishallah dal negativ, më pas thoja po sikur meqenëse jam mirë të dalë pozitiv. Ta heq qafe. Ndodhi kjo e dyta.

Pak i trembur në fillim. Vjen një presion nga miqtë. Ditët e para janë më të qeta, më pas nga dita e 5 e 6 bëhet më kritike. E gjitha do një filozofi pozitive, mos ndrysho nga stili i përditshmërisë. Na shkoi për shtat kjo, sepse bën pushime”.

Kussh të ka marrë më shpesh nga kolegët?

“Më shpesh më merr Jeta, një nga bashkëpunëtorët në “E Diell”. Shumë njerëz më kanë marrë në telefon”, tha Manushi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...