E hënë, 20 Shtator, 2021
26.5 C
Tirana

E trishtë/ Pas 18-vjeçarit, ndërron jetë edhe babai i tij infektuar me Covid-19

Ditën e sotme, familja Seiti nga Memaliaj, ka marrë një tjetër lajm të trishtë. Bëhet me dije se pas 18 vjeçarit Qamil Seiti që humbi jetën dje nga Covid-19, ka ndërruar jetë dhe babai i tij, Luftar Seiti.

Babë dhe bir ishin të shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”. I riu u nda nga jeta pasi kishte 100% të mushkërisë të prekur nga infeksioni. Fatkeqësisht, sot dhe i ati i tij ka ndërruar jetë.

Edhe gruaja e shtëpisë ishte infektuar me Covid-19, por ajo e ka lënë spitalin pasi ka arritur ta mposhtë sëmundjen.

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë në vend, pasi në 24 orët e fundit u regjistruan 1.039 raste të reja dhe 15 viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...