E mërkurë, 12 Gusht, 2020
24 C
Tirana

E talli publikisht, Fjoralba Ponari bën deklaratën e papritur për Olti Currin

Më të lexuarat

Firmoset marrëveshja me qeverinë italiane, sektorët ku do të shkojnë 95 milion euro

Së fundmi është firmosur marrëveshja mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane për dokumentin e detajimit të angazhimit prej 95 milion euro. Lajmin e bëri të...

Sërish rekord rastesh të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 3 persona nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot...

“U kthye nga një ferr plehrash në destinacion turistik”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e një videoje në rrjetin social Facebook. Në videon në fjalë shfaqet Belshi, ndërsa...

Policia e Tiranës arreston 5 persona, ja për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës njofton se së fundmi 5 persona kanë përfunduar në pranga. Bëhet fjalë për dy shtetas të cilët ishin shpallur në kërkim kombëtar...

“Pse or pse t’kem frikë”, Meta: Vargjet e Havzni Nelës edhe sot gjëmojnë

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka ndarë me ndjekësit vargjet e poezisë së Havzni Nelës, që sipas tij edhe...

Rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me koronavirusin e kanë...

Putin: Kemi vaksinën e parë ndaj koronavirusit, e kam injektuar tek vajza ime

Presidenti rus, Vladimir Putin, pohoi sot se Rusia e ka gati vaksinën ndaj koronavirusit. Në një deklaratë për mediat, Putin tha se ai e...

Truproja i kreut të Kuvendit fotografohet duke qëlluar ndaj protestuesve në Liban

Truproja një prej zyrtarëve më të lartë libanez, Nabih Berri, është fotografuar duke qëlluar me armë zjarri ndaj protestuesve gjatë fundjavës. Truproja i lidhur me...

Bilanci/ Bie numri i rasteve të reja dhe viktimave në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit ka humbur jetën 1 person nga koronavirusi në vend. Nuk e ka...

Tensionohet situata mes dy vendeve/ Roja bregdetare greke qëllon drejt jahtit turk

Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e rojës Bregdetare të ishullit të Rodos, në Greqi gjatë patrullimit të saj në zonën e detit...

Pak muaj më parë, marrëdhëniet mes Olti Currit dhe Fjoralba Ponarit u tensionuan shumë. Madje, ata nuk nguronin të ironizonin njëri-tjetrin. Sherri lindi nga nga një gafë e moderatores gjatë emisionit “E Diell”, në “Top Channel”, ku shprehej: “Fatmirësisht sot të lindësh e bukur nuk është thjesht çështje fati, është edhe çështje profesionale”.

Nisur nga kjo, Olti e postoi videon ku Ponari ishte shprehur gabim, dhe krahas saj shkruante: “Dy fjalë rreth bukurisë profesionale”.

Që nga kjo kohë, mes dyshes shihej vazhdimisht që kishin vetëm replika dhe thumbime. Moderatorja, në një postim në Instastory i është përgjigjur pyetjes së njërit prej komentuesve për Olti Currin, ku ka theksuar se do ta respektoj, për shkak të punës së përbashkët.

“Nuk do bëhemi papritur shokë të ngushtë jo. Ama, do ta respektoj për pozicionin që ka te “E diell”, është shprehur Fjoralba.

Si lindi sherri mes palëve?

Fjoralba Ponari është një ndër moderatoret më të njohura të ekranit, e cila së bashku me Edi Manushin prezanton në emisionin e fundjavës “E diell”.

Por një video e moderatores bëri xhiron në rrjet. “Fatmirësisht sot të lindësh e bukur nuk është vetëm çështje fati, është edhe çështje profesionalizmi…”, tha moderatorja, dhe kjo video nuk i shpëtoi blogerit të njohur Olti Curri.

Ky i fundit publikoi një video me anë të së cilës shkriu së qeshuri ndjekësit e tij pasi tha: “Sigurisht që bukuria është çështje profesionalizmi. Psh një shofer është i bukur si një gomë rezervë, një këngëtar është i bukur si një mikrofon, një gjinekolog është i bukur si… si ta them…”.

Por si e ka pritur Fjoralba këtë reagim të Oltit?

Moderatorja i komentoi Oltit në video dhe i tha:

“E mo po mos i prit sipas qefit videot promocionale”. Ata vazhduan të bënin disa komente dhe Olti ia ktheu: “Prite, qepe si te duash, lapsusi ishte yll”.

Fjoralba: “Çeshtja eshte se po ta ofroje te plote, sdo kishe cte ironizoje ktu e cte kenaqje popullin”.

“Me thene te drejten kaq sa ke thene mjafton, nuk ka rendesi çfare ke thene ne vazhdim, sepse lapsusi eshte ne kete qe thua: “Fatmiresisht sot te lindesh e bukur nuk eshte vetem çeshtje fati, eshte edhe çeshtje profezionalizmi”… Sipas teje te lindesh e bukur nuk eshte vetem fat por edhe profesionalizem!!! Si lind i bukur me profesionalizem? Duke nderhyre ne laboratoret e gjinekologjise ne ADN? Nese ishe duke i bere reklame laboratoreve te paligjshem te nderhyrjes ne gjenetiken njerezore, atehere terhiqem”, mbylli diskutimin blogeri.

 

 

 

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...

“Nuk ia uroj as armikut”, Veliaj flet për herë të parë pas shërimit nga virusi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është ritkthyer sot në zyrën e tij, pasi u shërua nga koronavirusi. Në një prononcim për News24, Veliaj...