E shtunë, 11 Korrik, 2020
21 C
Tirana

E la të luante me lodra, nëna gjen 3-vjeçarin të mbytur në vaskë

Më të lexuarat

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Shqipëria do të mbyllet sërish? Rama flet për gjendjen kritike në vend

Rama foli sot në konferencën për mediat, në lidhje me situatën e rënduar nga koronavirusi. Pyetja që bëjnë më shpesh qytetarët lidhet me faktin...

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Paraditen e sotme janë ndjerë lëkundje tërmeti në Ersekë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 18...

Xhemi Shehu largohet nga “Top Channel”

Moderatorja simpatike e ekranit, Xhemi Shehu, është larguar nga "Top Channel". Pak kohë më parë u përfol për një largim të mundshëm të trupës...

PS do të bashkëpunojë me LSI? Majko flet për koalicionet

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, i ftuar në "Repolitix", ka shmangur pyetjen nëse  Erion Veliaj do të jetë pasardhës i Edi Ramës. Ministri zgjodhi...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

Një djalë 3 vjeç nga Anglia është gjetur i vdekur në vaskë, pasi mamaja e tij e kishte lënë vetëm të luante me lodra.

Aayan Ishaq u dërgua me urgjencë në spital pasi u gjet i mbytur në vaskë, nga mamaja e tij 28-vjeçare, Shahrish Idris, në Manchester të Anglisë.

Mamaja e tij u shpreh për autoritetet se e kishte lënë të luante në vaskë për 10-15 min. Ajo u dënua për neglizhim ndaj fëmijës, por arsyeja e vdekjes se fëmijës nuk është përcaktuar akoma, pasi edhe pas ekzaminimit në mort, arsyet e vdekjes në raport u shënuan si “të pasigurta”.

Gjykatësi, David Stockdale tha se ajo “nuk e dëmtoi Aayan” dhe “nuk shkaktoi vdekjen e tij”, por që ishte fajtore për “mizori duke e vënë atë në rrezik”.

Aayan u gëzua që kishte bërë banjë dhe rreth orës 9:00 ku edhe kishte marrë me vete lojërat Peppa Pig për të luajtur me to, pastaj e kishte kohën për gjumë. Gjatë kësaj kohe unë u ula për pesë ose dhjetë minuta në kuzhinë, zbrita poshtë për të marrë rrobat e tij, dhe të palosja disa të tjera gjithashtu”, ka thënë ajo në gjykatë.

Kur u ktheva nuk dëgjoja asgjë, me të hyrë në banjë e gjeta të shtrirë. Unë mendoj se ai e kishte të pamundur të përballej me këtë situatë. Kontaktova ndihmën e shpejtë, mjekët ishin në panik”, ka theksuar tutje ajo.

Ai ishte një djalë i bukur. Ai së fundmi kishte filluar në çerdhe, 15 orë në javë. Ai e pëlqente të shkonte atje. Ai gjithmonë më dëgjonte. Ai ishte thjesht djali i vogël i përsosur”, ka thënë nëna me lot në sy.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbyllet me barazim derbi Partizani-Tirana

Derbi i sotëm Partizani-Tirana u mbyll me rezultatin 1-1. Kjo ndeshje nuk dhuroi shumë cilësi në fushën e lojës dhe ishte mjaft e pazakontë, pasi...

Shtimi i rasteve të reja/ Bino sugjeron mbylljen e fundjavave

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, ka folur rreth rritjes së numrit të viktimave dhe të prekurve nga koronavirusi. Në një...

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Nga e hëna mbyllet sërish transporti urban

Kryetar i Shoqatës Kombëtare të Transportit Qytetas, Rixhin Qosja thotë se shërbimi i transportit urban do të ndërpritet sërish ditën e hënë. Në një prononcim...

Shpërthejnë protestat në Greqi pas miratimit të ligjit në Kuvend

Në Greqi kanë janë regjistruar protesta të dhunshme, kundër ligjit që kufizon të drejtën për të protestuar që u miratua së fundmi në Parlament. Ky...